Overzicht cursussen

Hieronder staat een overzicht van verplichte en niet-verplichte cursussen die je kan volgen in het kader van de opleiding tot arts-microbioloog.

 

Verplichte cursussen:

  • Parasitologiecursus: LUMC, of AMC
  • Infectiepreventie: St Elisabeth Ziekenhuis Tilburg
  • Openbare gezondheidszorg: RIVM
  • Mycologiecursus: Radboud, of Leeds (UK)
  • Managementcursus

 

Cursussen per opleidingsinstituut: 

UMC Utrecht

Moleculaire diagnostiek
Contact: dr. Hans Kusters, h.kusters@umcutrecht.nl of dr. Ad Fluit a.fluit@umcutrecht.nl

Antibiotica cursus
Zie website http://www.antibioticacursus.nl/

 

St Elisabeth Ziekenhuis Tilburg

Infectiepreventie
Frequentie: jaarlijks
Duur: 1 week
Locatie: Oisterwijk
Contact: Marjolein Klutymans, marjoleinkluytmans@gmail.com, 076-5953015

 

LUMC Leiden

Parasitologiecursus
Frequentie: jaarlijks in januari
Duur: 2weken.
Contact: Lisette van Lieshout, e.a.van_Lieshout@lumc.nl
https://www.boerhaavenascholing.nl/medische-nascholing/2019/laboratory-diagnosis-of-human-parasitic-infections-2019/

Klinische epidemiologie
Frequentie: jaarlijks
Duur: 1 week
Locatie: Schiermonnikoog
Contact: Yvonne Souverein, y.souverein@lumc.nl
https://www.lumc.nl/org/klinische-epidemiologie/onderwijs/Schier/


(Na)scholingscursus infectieziekten
Frequentie: 1x per drie jaar
Duur: 2,5 dag
Locatie: Noordwijk 
Contact: boerhaavenascholing@lumc.nl
https://www.boerhaavenascholing.nl/medische-nascholing/2018/na-scholingscursus-infectieziekten/

 

AMC Amsterdam

Parasitologiecursus
Frequentie: jaarlijks
Duur: 2 weken
Contact: Tom van Gool, Leny Nieuwendijk, parasitologie@amc.nl

 

VUMC Amsterdam

Serologiecursus
Frequentie: 1x per 2-3 jaar
Contact: Wim Ang, w.ang@vumc.nl

 

RIVM

Openbare Gezondheidszorg
Frequentie: jaarlijks in het najaar
Duur: 1 week
Locatie: RIVM Bilthoven
Contact: Titia Kortbeek, titia.kortbeek@rivm.nl, 030-2742372

 

Radboud Nijmegen

Cursus Klinische Mycologie, 1xper jaar, 2 weken
Duur: 14 dagdelen
Data: 17 tot 28 juni 2019

Prijs: € 2.100,-
Locatie: Radboudumc
Toegankelijkheid: AIOS Medische Microbiologie
Max. aantal deelnemers: 20

Contactpersoon: mevr M. Klessens, secretariaat.mmb@radboudumc.nl
Informatie: prof dr P.E. Verweij, paul.verweij@radboudumc.nl

 

NTM (non-tubereuze mycobacteriële infecties)
Contact: Jakko van Ingen, jakko_vaningen@radboudumc.nl

 

MUMC Maastricht

Moleculaire diagnostiek, ESCMID Postgraduate Courses
https://www.escmid.org/dates_events/escmid_courses/
Contact: Paul Savelkoul, paul.savelkoul@mumc.nl

 

Erasmus MC Rotterdam:

Antibioticacursus:  “Fenotypische interpretatie van de antimicrobiële gevoeligheidsbepaling”
Frequentie: jaarlijks
Duur: 3 dagen in december
Inschrijven via website: https://www.molmed.nl/
Contact: dr. Wil H.F. Goessens, w.goessens@erasmusumc.nl

 

Overig

Managementcursus
Frequentie: jaarlijks
Duur: 2x 3 dagen
Locatie: wisselt
https://www.academiemedischspecialisten.nl/cursus/managementcursus-aios-nvmm/
Contact: Anita van Amerongen, anita.amerongen@academiems.nl
 

Mycology course BSMM
Frequentie: 1x per 2 jaar
Duur: 1 week
Locatie: Leeds, UK
Contact: Ruth Ashbee, ruth@ashbeehc.co.uk
http://www.bsmm.org/2016/11/10/bsmm-courses/

 

PK/PD cursus: OPTIMALISATIE VAN ANTIMICROBIËLE THERAPIE d.m.v. PK/PD
Frequentie: jaarlijks
Duur: 3x 2 dagen in december en januari
Inschrijven via website: https://www.eventure-online.com/eventure/login.form?P965a1285-88ef-49c5-ad87-aaf650fbbf95
Contact: prof. dr. Johan W. Mouton, jwmouton@gmail.com

 

Recensies

Over een aantal cursussen is een recensie geschreven. Om deze recensies te kunnen lezen moet je inloggen.